Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
21.08.2023
Spustili jsme nový e-shop
Právě jsme spustili naše stránky v novém kabátě :-) Stránky budu postupně vylepšovat, aby byly přehledné a uživatelsky přívětivé.  Zákazníky registr... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Certifikace kamenů

Informace k pravosti a certifikaci kamenů naleznete zde

STAUROLIT

Staurolit též známý jako "Pohádkový kříž" je kámen, který se vyskytuje ve formě dvou částí, které se vzájemně protínají pod určitým úhlem (60° a 90°) a tvoří tak kříž uvnitř kamene. Tím je tento kámen unikátní. Je již známý po mnoho století, ale oficiálně pod názvem „Staurolit“ byl zaznamenán až v roce 1792. J.C. Delamethrie vymyslel jméno z řeckého slova „stauros“, což znamená „kříž“. Naleziště Staurolitu jsou po celém světe, ale největší zastoupení má v USA, dále pak v Rusku, Rakousku, Brazílii, Kanadě, Číně, Německu, Francii, Itálii a Švýcarsku. Jako podobnost s krucifixem se Staurolit ve středověku nacházel na vchodech do kostela.   

Staurolit aktivuje a sjednocuje třetí oko, srdeční a kořenovou čakru. Tyto vitální body samy o sobě jsou extrémně silné, ale když se spojí, duchovní cesta člověka nemá žádné limity. Tento minerál podporuje nejvyšší verzi sebe sama tím, že vede silnou energii směrem dolů k Zemi. Staurolit je připomínkou toho, že v tomto světě ovládáme svůj vlastní osud, ale musíme naslouchat tomu, kdo nám na naší cestě pomáhá. Nebojte se naslouchat i svému srdci. Jedinečné spojení tohoto kamene mezi srdcem a třetím okem umožňuje vidět bolest, kterou bychom normálně skrývali. Nutí nás čelit těmto negativním emocím a nutí nás jít dál. Staurolit pomáhá poskytovat emocionální ochranu a přináší na světlo vnitřní sílu, kterou v sobě člověk má. Jakmile se člověk dokáže očistit od těchto přežitých emocí, může začít znovu řešit život s čistým srdcem a myslí. Je kamenem uzemňujícím, uklidňujícím a tišícím stres, úzkost i strach. Pomáhá odstranit špatné návyky a nezdravé závislosti. Nejen, že má silné uzemňovací vlastnosti, má také mnoho léčivých atributů, které vás podpoří na vaší cestě k uzdravení. Tím, že máte tento kámen u sebe, posilujete také vibrace ve svém okolí a ve svém životě a pozitivně ovlivňujete lidi kolem sebe. Obzvláště nápomocný může být při překonávání depresí a jiných psychických stavů. Jeho léčivé energie vás udrží při zemi, takže se nenecháte snadno strhnout událostmi ve vašem životě, zejména pak problémy ve vašem vztahu. Tento kámen nám připomíná, že život je neustálá změna a že pokud chceme růst a zlepšovat se, musíme změnu přijmout.   

Léčebné využití: prospěšný při léčbě horeček a při úpravě buněčného růstu a buněčných poruch, posiluje svaly a zlepšuje krvetvorbu, stejně jako zlepšuje asimilaci sacharidů v těle.     

Další druhy a barvy: červenohnědý, tmavě hnědý nebo hnědavě černý   

Znamení zvěrokruhu: Ryby

Čakra:   1. základní, kořenová  – Muladhara,  4. srdeční – Anahata  a  6. třetí oko, čelní– Ádžná      

Umístění: Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat.     

Očista: Pod proudem vody a nabíjíme krátce na nepřímém slunci. 

Zdroj: J.P. Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů 

Kameny mají silné energetické účinky a mohou nám být nápomocny v cestě za zdravím. Nutno však podotknout, že nenahrazují lékařskou péči.