Kategorie produktů   

SMARAGD

byl od nepaměti stěn jako nejcennější drahokam. Patří k apoštolským kamenům, cituje se v bibli, byl součástí kultovních předmětů a nemohl chybět ani v korunovačních a církevních klenotech.      

Probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku, prohlubuje náš soucit se vším utrpením kolem, nechá nás vnitřně rozkvétat. Posiluje naši paměť a podporuje intelekt, tiší náš stres, splín a trýznivé stavy deprese.      

Léčebné využití:   Položen na srdeční čakru neutralizuje negativní síly, posiluje je a omlazuje. Smaragd vyrovnává nepravidelný krevní tlak, zmírňuje epileptické záchvaty, léčí dnu a revmatismus. Smaragdovou vodou vyhlazujeme vrásky a osvěžujeme stárnoucí zrak. Dále se smaragdová voda doporučuje proti nadýmání, při žlučníkových a jaterních potížích, pálení žáhy, žaludečních vředech a slabosti srdce.      

Nové poznatky potvrzují jeho účinky při infekčních onemocněních jako je chřipka, angína, úplavice, průjmy a otravy žaludku. Doporučuje se i při zánětu vedlejších nosních a čelních dutin, migréně, diabetes, epilepsii, skleróze multiplex a Parkinsonově nemoci. Posiluje systém našeho organismu a pomáhá při léčení štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie.      
Je-li smaragd v těsné blízkosti jiných kamenů, oslabuje se jeho účinek. Výjimku činí jen křišťál a diamant - královské kameny bílého světla, které jej dokonce posilují.      

Znamení zvěrokruhu:   Lev     

Očista:   Smaragd je velmi choulostivý menrál, který na sebe bere každé napětí, tedy i negativní vibrace našeho organismu. Je-li z nás vycházející energie silná, prudká a negativní, a není-li smaragd pečlivě a pravidelně čištěn, není ji schopen již do sebe absorbovat. Dostává pukliny a nakonec se může stát, že pukne, že v pravém slova smyslu exploduje. Proto je třeba smaragd po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodoz a nepřepínat jeho síly. Nečistit ultrazvukem nebo parou, nevystavovat jej prudkých výkyvlm teplot a nabíjet jej jen krátce na nepřímém slunci.     

Zdroj: J.P.Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů    

Kameny mají silné energetické účinky a mohou nám být nápomocny v cestě za zdravím. Nutno však podotknout, že nenahrazují lékařskou péči.       

   

 

Dostupnost:

 
 
 
 
00
Měna
 
 
© KOUZELNÉ KAMENY