Kategorie produktů   

MORGANIT

Morganit je poměrně vzácný kámen. Je odrůdou Berylu a je součástí hexagonálního krystalového systému. Morganit byl objeven v Kalifornii na počátku 20. století. Mezi další naleziště patří Brazílie, Madagaskar, nebo Afghánistán. Když byl poprvé objeven, byl pojmenován jako růžový Beryl podle svého zabarvení. Existuje spousta jiných Berylů, které jsou modré, zelené, červené, akvamarínové, nebo zlaté. Ale tento růžový Beryl byl něčím zvláštní a tak jednoho dne hlavní gemolog Tiffany & Co rozhodl, že by měl dostat svůj vlastní název. Pojmenoval ho Morganit po slavném finančníkovi J.P. Morganovi. I sám J.P. Morgan byl vášnivým sběratelem a milovníkem drahokamů.   

Morganit je srdeční kámen a je zde, aby Vám připomněl, že život není o utrpení. Je považován za křišťál božské lásky a je vždy připraven Vás vzít za ruku a vyvést na světlo. Morganit pracuje na uzdravení srdce ve všech jeho rovinách a to má následný vliv i na uzdravení těla jako celku. Bez ohledu na to co Vám přichází do cesty Vám Morganit poskytuje uzdravující a uklidňující vibrace a učí Vás sebelásce a sebeúctě. Dokáže léčit Vaše pošramocené srdce přesně v místech, kde to potřebujete konkrétně Vy. V tom je unikátní. Působení Morganitu je však velmi jemné a bez ohledu na to, jak těžké to někdy může být ukazuje Vám, že všude kolem je spousta lásky a světla. Pokud chcete urovnat vztahy, ať už partnerské, nebo jiné, Morganit je více než dobrým společníkem. Zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení. Odprošťuje Vás od zastaralých a nefunkčních způsobů myšlení a otevírá Vám cestu ke štěstí. Ti z Vás, kteří trpí napětím a stresem potěší informace, že Morganit Vás okamžitě uzemní, uklidní a otevře srdce bezpodmínečné lásce. Pomůže Vám přeměnit veškerou bolest a strádání na něco, co vás postupně uzdraví na všech úrovních.   

   

Léčebné využití: Má uklidňující účinky proto se hodí pro ty, kteří mají problémy se srdcem. Vyrovnává tlak, posiluje nervový systém, látkovou výměnu, močový měchýř, ledviny a pohlavní orgány.   

Více o účincích kamenů na naše zdraví zde                     

Další druhy a barvy: modrá, zelená, červená, akvamarínová, nebo zlatá   

Znamení zvěrokruhu: Ryba, Býk a Rak
Více o účincích kamenů na jednotlivá znamení zde
 
 
                

Čakra:   srdeční (4.) – Anahata     
Vliv kamenů na jednotlivé čakry a více o čakrách se dozvíte zde                   

Umístění: Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat.         

Očista: Po důkladné očistě ve slané vodě ho pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na měsíčním světle, nebo krátce na přímém slunci.      

Zdroj: J.P. Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů         

Kameny mají silné energetické účinky a mohou nám být nápomocny v cestě za zdravím. Nutno však podotknout, že nenahrazují lékařskou péči.  

 

   

 

Dostupnost:

 
 • Morganit kámen č.1
  Morganit kámen č.1

  Morganit kámen č.1

  Cena 210,00 Kč / ks   
  skladem 1 ks
  Broušený morganit o rozměru 23 x 18 x 12 mm.
   
  ks
  Cena 210,00 Kč / ks   
 
 
 
00
 
 
© KOUZELNÉ KAMENY