Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
21.08.2023
Spustili jsme nový e-shop
Právě jsme spustili naše stránky v novém kabátě :-) Stránky budu postupně vylepšovat, aby byly přehledné a uživatelsky přívětivé.  Zákazníky registr... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Certifikace kamenů

Informace k pravosti a certifikaci kamenů naleznete zde

  1. Úvod
  2. MINERÁLY A - Z
  3. MOQUI MARBLES

MOQUI MARBLES

Moqui Marble je forma přírodního kamene, která byla nalezena v poušti Navajo ve Spojených státech. Podobné kameny lze nalézt i v jiných částech světa (i na planetě Mars), ale ty, které se nazývají Moqui Marbles, jsou specifické pouze pro oblast Navajo. Staří se odhaduje na 25 – 300 miliónů let. Moqui Marble byl pojmenován po domorodých lidech (indiánech z kmene Hopi), kteří žili v pouštní oblasti Navajo a využívali sílu Moqui k duchovním praktikám a hrám. Tento kámen je vzácné a exkluzivní zboží. Můžete se setkat i s názvem Šamanský kámen. Domorodí šamani používali kameny Moqui pro své duchovní vlastnosti a léčivé energie. O tomto kamenu se říká, že je jedním z nejsilnějších a nej energetičtějších materiálů na Zemi. Kameny s hladší strukturou jsou řazeny k ženské energii a kameny s drsnější strukturou k mužské energii.   

Kámen Moqui je silně uzemňující kámen, což ucítíte téměř okamžitě, když ho vezmete do ruky. Je napojen na kořenovou čakru a pomáhá nám uzdravovat naše vnitřní zranění a rány a to i z životů minulých. Upevňuje naše kořeny k matce Zemi a pomáhá nám propojit se s duchovními průvodci. Vyrovnává energie jin a jang, ale jen v případě, že použijete pár (s hladší strukturou a drsnější strukturou). Pomáhá nám žít teď a tady a naplno prožívat vše, co se kolem nás děje. Využití najde u masérů, protože je vhodným kamenem pro masáž kloubů a je možná i aplikace éterických olejů, které umocní kýžený výsledek. Napomáhá nám cítit větší pocit sounáležitosti se samotnou Zemí, ale i s lidmi, aniž byste k tomu byli nuceni. Uklidňuje mysl a pomáhá při nespavosti. Vyrovnává čakry, uzemňuje a ochraňuje v jednom. Vyvažuje polaritu těla a aktivuje čchi. Zbavuje nás negativity a čistí tělo od toxických látek.   

Léčebné využití: při nespavosti a všeobecných bolestech  

Znamení zvěrokruhu: Kozoroh, Vodnář, Beran, Váhy              

Čakra:   silně působí na 1. čakru (Muladhara - základní, kořenová)       

Umístění: Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat. Pro vyrovnání energie jin a jang držte v každé ruce jeden kámen (mužský a ženský).   

Očista: k čištění používejte mokrý hadřík, nikdy ho nepokládejte do vody. Uvnitř kamene je pískovcová struktura a po určitém čase by se mohla rozpouštět! Nabíjet jej lze buď na slunci, nebo na předem nabitém křišťálu.

Zdroj: J.P. Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů         

Kameny mají silné energetické účinky a mohou nám být nápomocny v cestě za zdravím. Nutno však podotknout, že nenahrazují lékařskou péči.