Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
21.08.2023
Spustili jsme nový e-shop
Právě jsme spustili naše stránky v novém kabátě :-) Stránky budu postupně vylepšovat, aby byly přehledné a uživatelsky přívětivé.  Zákazníky registr... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Certifikace kamenů

Informace k pravosti a certifikaci kamenů naleznete zde

HIDDENIT

Je pojmenován po americkém mineralogovi Williamu Hiddenovi. Poprvé byl objeven v oblasti Hiddenite North Carolina v USA, která byla pojmenována taktéž po výše uvedeném mineralogovi. Další naleziště můžeme najít v Brazílii, na Madagaskaru a v Barmě.      
Hiddenit neboli zelený kunzit má různorodé zabarvení a pohybuje se od téměř bezbarvé až světle zelené, přes žlutozelenou až po smaragdově zelenou. Je náchylný na přímé sluneční světlo a proto ho nabíjíme raději na větším křišťálu.      

Tento krystal má mimořádné účinky pro ty, kteří mají problémy s vyjádřením svých emocí, nebo mají problém vyznat někomu lásku. Je velmi ceněný pro svou jedinečnou práci se srdeční čakrou a svému majiteli propůjčuje schopnost pochopit bezpodmínečnou lásku. Lze ho doporučit u partnerů, kde se postupně začíná vytrácet vzájemná láska. Hiddenit pomáhá odstranit blokády v srdcích obou partnerů a tím otevřít novou cestu pro vzájemnou lásku. Přináší nám radost, spontánnost, ale také soucit, odpuštění a vděčnost.       

Je taktéž ochranným kamenem, který rozptyluje negativitu, chrání naši auru od nežádoucích energií, psychických vlivů a rozptyluje připojené entity. Pomáhá při hojení hlubokých psychických ran v našem srdci a je vynikajícím krystalem pro zotavení ze závislostí a zneužívání. Je krystalem nových začátků a propůjčuje nám naději v obtížných životních situacích. Hiddenit pomáhá těm, kteří mají potíže při přijímání kvůli pocitům bezcennosti překonat mylnou představu, že finanční bohatství a majetky jsou skutečným měřítkem něčí hodnoty.       

Hiddenit je výborným kamenem i pro děti u nichž potlačuje jejich emocionální úzkost v případech, kdy konvenční léčby jsou pro ně traumatické, nebo nefungují.       

Léčebné využití:    zlepšuje léčbu deprese a psychiatrických poruch a pomáhá tělu na fyzické úrovni se zotavit z emočního stresu. Pomáhá při vyrovnání obou mozkových hemisfér a při nerovnováze tekutin v těle. Dále posiluje oběhový systém a srdeční sval. Je užitečný při léčbě neuralgie, při bolestech kloubů a při bolestech zubů.  

Znamení zvěrokruhu:   Štír          
   
Čakra:  3. pupeční, solární – Manipura,  4. srdeční – Anahata        
  
Umístění:    Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat.     

Očista:   Po důkladné očistě ve slané vodě ho pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na denním světle, bez přímého dosahu slunce, popřípadě na měsíčním světle.

Zdroj: J.P. Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů       

Kameny mají silné energetické účinky a mohou nám být nápomocny v cestě za zdravím. Nutno však podotknout, že nenahrazují lékařskou péči.